Raidboxes Annie Sprengelmeyerová

Annie – nováček v marketingovém týmu Raidboxes

Náš časopis wp unboxed, e-knihy, zpravodaj WordPress, kanály sociálních médií... S rostoucím počtem zákazníků rostou i nároky na náš marketing. Nyní máme energický design a obsahovou podporu s Annie. Vítejte v nejlepším hostingovém týmu WordPress!

Zatím se Torben, Leefke a Michael starají o veškerý obsah, grafiku, reklamy, SEO, videa a designRaidboxes a wp unboxed. Zejména mnohojazyčnost našeho časopisu, ale také obsahový marketing zabere spoustu času. Proto máme velkou radost z posílení Annie. Více o práci ve společnosti Raidboxes to se dozvíte v našem rozhovoru s ní.

Raidboxes stále roste – buďte jeho součástí

Chcete pomoci realizovat nejlepší WordPress hosting po celém světě? Pak se staňte součástí našeho týmu! Volná pracovní místa najdete na naší stránce s pracovními příležitostmi – na místě v Münsteru a vzdáleně v domácí kanceláři. Přečtěte si vše o četných výhodách, které zaměstnanci Raidboxes mít.

Content Marketing ve společnosti Raidboxes

Annie, jaké úkoly přijímáš v týmu Raidboxes?

Společně s Leefkem a Michaelem se starám o obsahový marketing. Naším srdcem je časopis wp unboxed. Jako redaktoři nejen píšeme vlastní články, ale také úzce spolupracujeme s hostujícími autory - včetně webových designérů, agentur a odborníků z celé řady oborů.

Nejnovější obsah o WordPress & Co. sdílíme ve dvoutýdenním zpravodaji a na našich kanálech sociálních médií - Twitter, Facebook a LinkedIn. Od listopadu také podporuji náš tým v těchto oblastech. Je to neuvěřitelně zábavné. Výměna s komunitou WP a našimi čtenáři je také docela vzrušující. 

Zpočátku jako pracující student jsem pracoval na plný úvazek dobrý měsíc na začátku. Od té doby se stále více věnuji našemu vizuálnímu obsahu: Například pro naše blogové příspěvky kreslím ilustrace a pomáhám Torbenovi při rozvržení a designu tištěných a online médií.

Facebook reklamy
Jedna z Anniných ilustrací

V budoucnu se budu ještě více angažovat v oblasti designu. Zde mě zajímá zejména optimalizace použitelnosti a uživatelské zkušenosti Raidboxes Dashboard.

Rozvržení a design

Jak jste se během studia dostal ke specializaci na design?

Bakalářský titul v oboru design jsem dokončil na Univerzitě aplikovaných věd v Bielefeldu. Zaostření, v mém případě fotografování a obrazová média, si vyberete pomocí aplikace. Zejména v tvůrčí oblasti to není numerus clausus, ale vlastní motivace, která určuje místo ke studiu. To znamená, že musíte složit takzvanou zkoušku umělecko-tvůrčích schopností. V Bielefeldu musí nejprve převážit vaše (portfoliové) portfolio a (designové) domácí úkoly – teprve potom můžete druhý den složit praktickou zkoušku.

Celý proces podávání žádostí byl nejen velkým stresem a tlakem na místě, ale také obrovským množstvím času předem. V té době jsem si své portfolio vytvářela paralelně se stáží ve Studiu Toelle – to bylo vyčerpávající, ale byla jsem si stoprocentně jistá, že studovnu chci. A proto jsem to vytáhl. 

Studie byla pak super bohatá, individuální a bezplatná díky mnoha interdisciplinárním modulům. Kromě vlastního oboru existuje široká škála designových disciplín: Kromě pohyblivých obrazů, dokumentární fotografie, mediální techniky, úpravy fotografií a spol. jsem se zúčastnila také několika seminářů v oblasti komunikačního designu, digitálních médií a módy.

Tento kontext, blízký mentoring profesorů a mezioborová spolupráce mi vždy připadaly velmi inspirativní a živé. Například můj poslední projekt v loňském roce vznikl ve spolupráci s grafickou designérkou a knižní designérkou Carolin Hartmann.

Práce u Raidboxes

Jaký je váš první dojem z Raidboxes?

Je úžasné, jak kreativní, motivovaný a otevřený je náš tým: každý den si všímám, jak moc se navzájem tlačíme a každý den ze sebe vydáváme to nejlepší. Líbí se mi, že místo "ale" nebo "ne" raději říkáme "a". A líbí se mi, kolik zajímavých lidí z různých oborů se tu sejde.

RB tým
Najít Annie: Tým Raidboxes

Na co se nejvíce těšíte? Také s komunitou WordPress?

Slyšel jsem hodně o komunitě WordPress. Přesto jsem velmi zvědavý, co očekávat na WordCamps, Meetups a podobných akcích. Jsem velmi rád, že jsem potkal tolik nových, vzrušujících tváří. Zejména proto, že jsem spíše nováčkem v prostředí WordPress a stále se chci hodně naučit. Se zvědavostí a empatií si myslím, že se dokážu dobře vcítit do komunity WordPress. 

První WordCamp, který si s sebou beru, je WordCamp Europe 2020 – letos bohužel jen online. Moc se těším na přednášky, výměnu názorů a spoustu vstupů. I když bych to všechno raději zažil tváří v tvář v Portu.

Proč Raidboxes?

Hned po studiu jste měl několik příležitostí začít – Proč jste si vybral Raidboxes rozhodnutý?

Mnoho start-upů inzeruje fantastické výhody pro své zaměstnance. Ve skutečnosti nevím o žádné společnosti, která by měla tak široké postavení jako Raidboxes: flexibilní pracovní doba, mimořádné týmové akce, neuvěřitelná škála příležitostí k dalšímu vzdělávání a mnoho dalšího.

Ale to mě nemotivovalo k tomu, abych se přihlásil – ale především mě inspiroval korporátní model holokracie : Všichni zaměstnanci pracují přesně v oboru, kde leží jejich vlastní vášeň a individuální kompetence. Každý jednotlivec se hodně pohybuje a přímo přispívá svými znalostmi a názory. Když má někdo na mysli nový nápad, dá ho k diskusi v konverzaci.

Pro mě je holokracie velkou novou výzvou, protože jsem velmi vášnivý, ale introvertní člověk. Mít tolik zodpovědnosti a rozhodovací pravomoci v pracovním prostředí je pro mě nové. Raidboxes je rozhodně jedinečná společnost. Jsem velmi vděčný, že jsem toho součástí.

Co děláte, když nepracujete Raidboxes psát nebo navrhovat?

Dávám přednost tomu, abych byl v přírodě a na čerstvém vzduchu, ať už na kole nebo na běhu nezáleží. Například v současné době zkouším inlinery - pomalu se to zlepšuje, i když jsem připouštím, že jsem trochu neohrabaný. A několikrát jsem byl na e-longboardu přítele.

Před koronou jsem vyčerpal své členství v Urban Sports Clubu a zkusil štěstí v CrossFitu, Ninja Sports a Pilates. Ráda zkouším něco nového častěji – i při vaření obvykle dělám každý recept jen jednou.

Jinak jsem také dobrovolnou součástí marketingového týmu TechLabs – neziskové organizace pro digitální vzdělávání, zejména pro technické dovednosti. Nedávno jsem jako účastník našeho programu dokončil studijní program User Experience Design. Celá věc byla tak zábavná, že brzy připojím Web Development Track v backendu.

TechLabs
Součást týmu TechLabs

Když se naskytne příležitost, rád cestuji. Moji rodiče tehdy postavili Magirus Deutz – se sestrou jsme s ním takříkajíc vyrůstaly. V létě jsme byli celé týdny na drsném pobřeží Francie. Na pozdějších cestách na mě udělaly velký dojem zejména země Moldavska a Slovinska. Považuji za velmi vzrušující ponořit se do jiných kultur a objevovat neznámé krajiny.

Práce na Raidboxes: Vaše dotazy

Které otázky týkající se Raidboxes Udělal jste to? Neváhejte použít funkci komentáře. Chcete být informováni o nových článcích z našeho wordpressového magazínu? Pak nás sledujte na Twitteru, Facebooku nebo prostřednictvím našeho newsletteru.

Líbil se vám tento článek?

Svou recenzí nám pomůžete zlepšit náš obsah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *.