Rok 2021 Raidboxes v přehledu

Rok 2021 Raidboxes v přehledu

Shrnutí pro rok 2021: Změna! V posledních dvanácti měsících se toho v Raidboxes mnoho událo: Nová kancelář, mnoho nových a skvělých zaměstnanců a na začátku příštího roku se očekává naše znovuuvedení na trh. 

Vyrostli jsme - a to velmi silně. To vyvolalo hluboké změny v týmu i ve společnosti. Chceme se ohlédnout za rokem 2021 společně s vámi, našimi zákazníky, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme nyní. Jedna věc předem: vaše zpětná vazba, zejména na podporu, nás ohromila. Obrovské poděkování celého týmu skvělé komunitě! 

2021 v číslech

14 000 zákazníků. Sami jsme tomu nemohli uvěřit, když jsme toto číslo rozlouskli. Dlouhá (částečná) jarní výluka nadále zdůrazňovala naléhavost vhodné online prezentace. To vidíme na poptávce po spravovaném hostingu WordPress a našich řešeníchWooCommerce .

Několik dalších čísel: 

 • Celosvětově používá stránky WordPress jako součást své celkové online prezentace přibližně 43 % všech webů (W3Techs).
 • Vezmeme-li v úvahu pouze webové stránky s příslušným systémem správy obsahu (CMS), hodnota se zvýší na přibližně 65 procent.
 • Kromě toho přibližně 20 % zařízení WordPress využívá také WooCommerce jako online obchod nebo rezervační systém.
 • Joomla, Draft, Shopify a další systémy pro správu obsahu a obchodů zjevně zaostávají.

Trend pokračuje: WordPress a WooCommerce jsou nejoblíbenější systémy pro správu obsahu. WordPress hosting není stejný jako WordPress hosting. Raidboxes chce vám nabídnout profesionální hosting. Víme, jak zlepšit výkon vašeho webu. V neposlední řadě díky naší velmi chválené podpoře a speciálně vyvinutému pro WordPress Dashboard.

Raidboxes se zvětšuje

Náš tým se v tomto roce také velmi rozrostl. Abychom zajistili, že se naše produkty budou neustále zlepšovat a naše podpora zůstane na špičkové úrovni, najali jsme skvělé profesionály. Chceme dostát svému tvrzení, že jsme nejlépe spravovaný WordPress hosting v Německu. 

Stručný přehled: 

 • Z31 zaměstnanců jsme se rozrostli na 42 , k tomu přibývají externisté a překladatelé. 
 • Odbornost: Zejména v technické oblasti jsme přijali lidi s dlouholetými zkušenostmi. 
 • Práce na dálku: Stejně jako v roce 2020 společnost Corona rozšířila práci na dálku. Na jaře jsme byli téměř stoprocentně v domácí kanceláři a v létě jsme si užívali novou kancelář. Současná situace nás bohužel tlačí zpět mezi naše vlastní čtyři stěny.
 • Holokracie zavedena: Nezávislá práce s plochou organizační strukturou je u Raidboxes vysokou prioritou. Proto používáme koncept role podle principu holokracie.

V Raidboxes jsme  se vědomě rozhodli, nabídnout našim zaměstnancům pozitivní a bezpečné pracovní prostředí. Protože jedině když s úsměvem jdeme ráno do práce nebo si sedneme doma k počítači, můžeme vám nabídnout jedinečnou službu. Proto je pro nás důležitá pohoda všech zaměstnanců, ať už pracujících studentů nebo lidí na vedoucích pozicích.

V letošním roce se k nám připojili tito zaměstnanci: 

 • René je náš nový Product Owner
 • Thomas G. je naším novým vedoucím oddělení vývoje
 • Elise u nás zodpovídá za migrace 
 • Ralf je v oddělení prodeje nový
 • Frederike a Julia posilují tým pro úspěšné získávání zákazníků 
 • Niko, Nikos, Daniel a Robin poskytují podporu
 • Maik a Matthias posilují náš vývojový tým
 • Pascal a Patrick podporují tým pro obsahový marketing

Společně u Raidboxes

Pospolitost v Raidboxes je něco jedinečného. My - Pascal a Patrick - jako autoři tohoto ohlédnutí se za proběhlým rokem, jsme se stali součástí Raidboxes teprve v průběhu roku. Pascal napůl v kanceláři / napůl homeoffice a Patrick jen na dálku. Oba jsme ještě studenti, a tak si přivyděláváme.

Ale proč se oba cítíme v pohodě? To je jasné: Za to může otevřené a vřelé přivítání všech zaměstnanců ve společnosti. Když Pascal v červnu 2021 poprvé vstoupil do kanceláře, všichni ho přivítali, osobně přijali a obdržel vícedenní onboarding, v němž se seznámil se svými kolegy a byl zapojen do vnitřní struktury Raidboxes. Vesměs otevření, vtipní a někdy i střelení kolegové, fenomenální kancelář a cílený způsob práce, to vše je dobrou motivací k práci.

Jako pracující studenti nejsme na konci řady, jak jsme to zažili u předchozích zaměstnavatelů, ale aktivně se zapojujeme do týmu a rozhodovacích procesů. Jsme dotazováni na náš názor nebo hodnocení témat.

Shrnuto a podtrženo: příjemné pracovní prostředí, náročné projekty a společnost s charakterem a sociálním posláním - to je Raidboxes. 

Práce v Raidboxes

Líbily se vám naše postřehy? Dokážete si představit pracovat pro Raidboxes? Neustále hledáme nové osobnosti, které obohatí náš tým! Máte-li zájem, podívejte se zde, zda existuje pracovní nabídka vhodná pro vás. Těšíme se na Vaši žádost o práci.

Corona...

Uzavřený, otevřený a nyní nejasný. To docela dobře vystihuje druhý rok pandemie. Uzavírka s pomalým otevíráním na začátku roku 2021, převážně bezstarostné léto a těsně před Vánocemi nikdy nebyla incidence vyšší.

V Raidboxes jsme sledovali pandemii a politickou situaci a dodržovali oficiální pokyny. Na začátku roku jsme byli ze 100 procent na home office. Mezitím pracuje asi 55 procent týmu Raidboxes na dálku, a to ze všech částí Německa. Když se na jaře zlepšila situace, otevřeli jsme kapacity v kanceláři – ale pouze s denním negativním rychlotestem a v omezeném počtu. Nyní pracuje většina kolegů opět z domova. 

Současná situace nás může výrazně ovlivnit. Proto je pro nás duševní zdraví našich zaměstnanců důležitější než kdy jindy. Jak pracujeme ve společnosti Raidboxes si můžete přečíst zde

Gretchen Whitmer GIF by GIPHY News - Najít a sdílet na GIPHY

Nová kancelář

Jedna z napjatě očekávaných událostí letošního roku a určitě první významný milník zásadních změn v Raidboxes. V polovině května jsme se přestěhovali do naší nové kanceláře včetně vlastní střešní terasy v centru Münsteru – nedaleko hlavního vlakového nádraží a nedaleko staré kanceláře. Stručně řečeno: Je to sen! Každý kruh – viz holokracie – má svůj vlastní prostor, je zde obrovská kuchyň pro příjemné povídání nebo jídlo s vašimi nejdražšími kolegy a jednoduchý, otevřený interiér.

Několik dalších faktů o naší kanceláři: 

 • Každé pracovní místo má výškově nastavitelný stůl.
 • Přeplněná lednice se vším, po čem vaše srdce touží. 
 • Místnosti s různými funkcemi: Tichá místnost pro soustředěnou práci nebo zasedací místnost s dobrou akustikou a trámkem. 
 • Krásný výhled na Münster. 

Obrázky naší kanceláře: 

Absolutním vrcholem je naše střešní terasa. V létě jsme měli příležitost slavnostně otevřít naši střešní terasu s několika kolegy a zákazníky. Vše samozřejmě podléhalo oficiálním požadavkům a 3G platným v dané době.

Rok 2021 Raidboxes v přehledu
Slavnostní otevření střešní terasy

Náš produkt

Náš přístrojový panel je srdcem naší infrastruktury. Zde máte přehled o svých BOXECH a můžete je spravovat. Letos jsme si stanovili kurz, abychom v příštím roce uvolnili efektivní funkce pro naše zákazníky. 

Funkce 2021: 

Výhled na rok 2022: 

2022 je o změně. V letošním roce jsme již zahájili modernizaci našich interních služeb a budeme v ní pokračovat i v novém roce. Aniž bychom chtěli prozrazovat příliš mnoho, budeme v roce 2022 pracovat na našich keších a pokusíme se našim zákazníkům nabídnout větší modularitu. Tolik k produktové stránce. Na straně platformy chceme být také dynamičtější, abychom nabídli větší flexibilitu a stabilitu.

Změnila se také struktura našich vývojových týmů. Nyní jsou rozděleny podle produktových řad. To jim umožňuje intenzivněji pracovat na jednotlivých produktech a v závislosti na stavu projektu pružněji upravovat zdroje a harmonogramy.

Udržitelnost

V letošním roce jsme zahájili zásadní kroky ke zlepšení naší udržitelnosti, které budou dokončeny v roce 2022. Kromě zalesňování v rámci projektů zalesňování Eden podporujeme od roku 2020 také iniciativu Greenspark. Investuje do klimaticky pozitivních projektů. Tímto způsobem jsme dosud kompenzovali 566 tun CO2.

Rok 2021 Raidboxes v přehledu

Certifikace B Corp

Od začátku letošního roku usilujeme o získání certifikace B Corp. To je více než jen "jednoduchá" certifikace podle určitých norem. B Corporation je spíše společnost, která se ve svých stanovách zavázala k sociální přidané hodnotě a udržitelnosti životního prostředí Je pro nás obzvláště důležité zahrnout přístup zainteresovaných stran do stanov naší společnosti. Rozhodli jsme se proto zaměřit především na potřeby všech zúčastněných stran společnosti Raidboxes (zaměstnance, akcionáře atd.) místo na maximalizaci zisku.

Tento proces jsme zahájili na začátku roku hodnocením naší společnosti. Pomocí hodnocení dopadů B jsme zhodnotili pět kategorií: řízení společnosti, zaměstnanci, komunita, životní prostředí a zákazníci. Náš výsledek: 65 bodů. Aby se společnost mohla zúčastnit dalšího certifikačního procesu, musí získat alespoň 80 bodů z 200 možných.

Výsledkem byla řada opatření. Zvláště důležité bylo přemístění našich účtů do udržitelné GLS Bank a bilancování CO2 společnosti Raidboxes s pomocí Climate Partner. Provedli jsme také analýzu dodavatelů v oblasti nákupu IT, abychom věnovali větší pozornost udržitelnosti těchto produktů.

Ekonomika veřejného blaha

Dalším důležitým krokem je naše Bilanční zpráva o ekonomice společného blaha. Zapojení ekonomiky ke společnému blahu znamená, že stojíme za hospodářským systémem, který se zaměřuje na společné dobro. Přitom se podrobně díváme na předchozí struktury Raidboxes. Bilancování je sebekritický pohled, který s sebou přináší změny.

Solidární podniky Münsterland

Jsme členem Solidarisches Unternehmen Münsterland - sítě podniků, které mají zájem o společné dobro. Síť nabízí prostor pro výměnu zkušeností, setkání a podnětné přednášky. Koncem října jsme pro setkání poskytli své prostory a aktivně se zapojili. Máme také zájem o budoucí setkání, pokud je to v současné době možné.

Zelený pátek místo Černého pátku

Vědomě jsme se rozhodli, že letos nebudeme nabízet slevy na Černý pátek. Místo toho jsme s naším partnerem Eden Reforestation Projects vysadili 10 000 stromů. Pokud vás toto téma zajímá více, doporučujeme vám přečíst si naše příspěvky na blogu o etickém marketingu a uvědomělé spotřebě.

Nejlepší příspěvky na blogu 2021

I letos jsme na našem blogu Raidboxes Magazín publikovali nespočet článků. Rádi bychom vám představili deset nejlepších blogových příspěvků roku 2021, které považujeme za nejlepší, nebo které jsme v roce 2021 kompletně upravili: 

 1. Nejlepší bezplatné WordPress Themes 2021: Zde najdete 15 nejlepších Gutenberg WordPress Themes , které nabídnou váš obsah nejen vizuálně atraktivní, ale také optimalizovaný pro vyhledávače.
 2. 16 populárních nástrojů pro tvorbu stránek WordPress ve srovnání: Nemáte žádné programátorské dovednosti? Chcete si vytvořit stránku pomocí stavebnice? Jedná se o nejoblíbenější nástroje pro tvorbu stránek. 
 3. Optimalizace obrázků pro web WordPress : Obrázky mohou rychle růst a prodlužovat dobu načítání stránky. V tomto příspěvku vám poradíme, jak zlepšit výkon. Klasika, kterou každoročně aktualizujeme. 
 4. WordPress Srovnání hostingu 2021: S výsledky z více než 250 webových stránek PageSpeed Insights. Přečtěte si více o našich nejlepších tipech týkajících se výkonu, úspory času, zabezpečení a podpory na webu WordPress .
 5. GDPR PluginsOchrana dat je důležitá! Pokud se o bannery cookie nestaráte, riskujete varování. Zde je pět nástrojů, které vám je pomohou realizovat.
 6. Udržitelnost ve webhostingu: RaidBoxes je klimaticky pozitivní webový hostitel. Zde vám o tom řekneme více a poskytneme tipy, aby byl váš hostitel klimaticky neutrální.  
 7. Metody prolomení ledů: Online schůzky, webináře a digitální týmové konference se staly nedílnou součástí pracovního světa. Zde je deset metod pro přestávku mezi nimi. 
 8. Dobré vyprávění příběhů: Stále vám chybí dokonalý příběh k propagaci vašich výrobků nebo obchodu? Tento článek je o základech dobrého vyprávění příběhů.
 9. Nástroje pro řízení projektů: Chcete zlepšit komunikaci v týmu nebo zpřístupnit dokumenty všem najednou? Představíme vám užitečné nástroje pro řízení projektů.
 10. Potřebujeme ještě webdesignéry?: Touto provokativní otázkou se zabývá tento příspěvek na blogu. Co si myslíte? Neváhejte se o něj s námi podělit. 

Příspěvky z komunity? Sem s tím!

Chtěli bychom mít ještě více článků od profesionálů WP - ať už jste uživatel nebo vývojář. A o to raději, jedná-li se o ještě rozmanitější tým. Pište pro Raidboxes a získáte spravedlivou odměnu za své příspěvky. Včetně možnosti představit se mezinárodnímu publiku. Podívejte se na bližší info,  jak se stát autorem.

Naše e-knihy

Letos jsme vydali dvě elektronické knihy. Specializovali jsme je především pro agentury, ale jsou zajímavé i pro všechny ostatní zákazníky, kteří pracují s WordPress a WooCommerce .

Získávání klientů pro WordPress agentury

Tato e-kniha je ideální pro agentury a freelancery k získávání nových klientských projektů. V 70stránkové e-knize najdete udržitelné strategie pro oslovení, přesvědčení a udržení klientů. 

 • Které metody a nástroje byste měli znát pro akvizici?
 • Jaké online marketingové strategie můžete použít?
 • Jak nejlépe prodáváte a křížově prodáváte?
 • Marketing doporučení jako páka

Řízení projektů pro agentury

Chcete efektivněji plánovat projekty a dodržovat harmonogram? Správné řízení projektu rozhoduje o spokojenosti vašich zákazníků. 

Vtéto e-knize vás seznámíme s technikami a nástroji, které vám vždy pomohou získat z vašich projektů to nejlepší. 

 • Jaké jsou základy správného řízení projektů pomocí WordPress ?
 • Jak mohu plánovat a organizovat pracovní postupy?
 • Jak funguje dobrá komunikace v týmu?
 • Které nástroje mi usnadňují plánování a realizaci projektů?

Raidboxes a WordPress Komunita

Letošní ročník WCEU 2021 se opět konal online. Je to škoda, protože nám chybí osobní výměna a událost. Doufejme, že se v roce 2022 bude moci opět konat jako osobní setkání.

Letos jsme byli jedním z hlavních sponzorů a v digitálním stánku jsme vedli skvělé a příjemné rozhovory s různými lidmi ze scény, s dalšími nadšenci WordPress a potenciálními zákazníky. 

Večer druhého dne vedl náš vedoucí internacionalizace Caspar Hübinger rozhovor s organizátory. Rozhovor byl o tom, jak v Raidboxes podporujeme WordPress Komunitu a tím se jí snažíme něco vrátit. Na základě této konverzace byl vytvořen zajímavý blogový příspěvek, který vřele doporučujeme.

Obnovení: Vše nové v roce 2022

Poté, co jsme letos hodně pracovali na našich vnitřních hodnotách, spustíme na začátku roku 2022 nové webové stránky a nový firemní design. Raidboxes se v posledních letech masivně rozvinula. Chceme to sdělit okolnímu světu. Takže zůstaňte napjati - ohlásíme se již brzy! (Aktualizace: Tady je – naše nová korporátní identita!)

Výhled na rok 2022

Nadcházející rok 2022 pro nás bude důležitý. Máme toho hodně v plánu - počínaje přepracováním našeho ovládacího panelu chceme uvolnit více užitečných funkcí pro naše zákazníky a společně s vámi dosáhnout ještě více v oblasti hostingu, který je pozitivní z hlediska klimatu, a spravedlivější společnosti.

Důležitým krokem pro nás bude poskytnout více evropským zemím prvotřídní spravovaný WordPress hosting. Jsme přesvědčeni o tom, že naším WordPress hostingem můžeme zaujmout další freelancery, vývojáře a agentury. Abychom toho dosáhli, hledáme ty, kdo nám s tím pomohou. Proto jste srdečně zváni, abyste sepřipojili k týmu Raidboxes bez ohledu na to, kde ve světě chcete pracovat! Nabízíme práci na dálku, ploché hierarchie prostřednictvím konceptu holokracie, vysokou flexibilitu a skvělý tým.

Komunita nám dává hodně - chceme jí také něco vrátit. Proto usilujeme o získání certifikátu GWÖ, který by podtrhl naši dobrou vůli. K dosažení tohoto cíle zbývá ještě mnoho práce. Myslíme si, že v oblasti vývoje produktů a nových užitečných funkcí, které našim zákazníkům ušetří ještě více času a peněz, je velký potenciál. Tuto otázku chceme řešit v roce 2022.

Důležitou součástí dosažení tohoto cíle je zejména naše přístrojová deska. Je trochu zastaralý a zaslouží si nový vzhled. Budeme také přidávat další datová centra s nejmodernější infrastrukturou. Nejmodernější technologie - můžeme tak nabízet bezúrovňové služby s většími balíčky. 

Sbohem 2021 👋 – Vítejte 2022 ✨

Vaše dotazy na Raidboxes

Které otázky na Raidboxes Udělal jste to? Těšíme se na váš komentář. Zajímáte se o online marketing? Pak nás sledujte na Twitteru, Facebooku,LinkedInnebo prostřednictvím našeho newsletteru.

Líbil se vám tento článek?

Svou recenzí nám pomůžete zlepšit náš obsah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.